Posuvné dvere na stenu

Jednokrídlové a dvojkrídlové posuvné dvere na stenu možno využiť pri jednoduchej rekonštrukcii. Nevyžadujú žiadne špeciálne stavebné úpravy. Dverné krídlo je zavesené v kolajnici pripevnené na stenu. V spodnej časti dverného krídla je drážka, do podlahy je priskrutovaný vodiaci tŕň, ktorý zaisťuje priamočiary pohyb krídla. Pre väčší komfort možno u dvojkrídlových posuvných dverí využiť synchrónneho mechanizmu, kedy sa pri otváraní jedného krídla súčasne otvára aj krídlo druhé. Posuv na stenu je v závislosti na typu kovania možné zabudovať so zárubňou alebo bez nej. Zrovna tak je možné u vybraného kovania využiť väčšieho komfortu tichého dojazdu.

jednokridlovy_posuv_na_zed
dvojkridlovy_posuv_na_zed

Súčásťou zárubne u jednokrídlových posuvných dverí môže byť  tzv. dorazový hranol, ktorý pri zatvorených dverách zamedzuje priehľadu medzi dverovým krídlom a zárubňou. Krídlo potom môže byť uzamykateľné.

Systém Elox
Systém Minima
Systém Planeo
Systém standard

Posuvné dvere do zárubne

U širších stavebných otvorov je možné riešiť realizáciu posuvných dverí fixným preskleným krídlom, ktoré je pevne spojené so zárubňou. Priechod potom tvoria posuvné krídlo, ktoré sa nasúva pred fixné krídlo. Výhodou systému je, že nie je treba vykonávať väčšie stavebné úpravy a celá šírka stavebného otvoru môže byť presvetlená.

jednokrídlové dvere
dvojkrídlové dvere

Všetky posuvné dveře sú z dôvodu vyššej odolnosti namáhanej hrany opatrené pevnejšie ABS hranou tl. 2mm. V spodnej části krídla je vložený hliníkový U profil zaisťujúci tichú a bezproblémovú funkčnosť po dobu užívania posuvného systému.

Posuvné dvere do puzdra

Posuvné dvere do puzdra sú dokonalým riešením z hľadiska úspory miesta. Vyžadujú však väčšie stavebné úpravy. Do stavebného otvoru je potreba zabudovať stavebné púzdro, ktoré je prispôsobené pre murovanú alebo sádrokartonovú priečku. Spolu s dodávateľom púzdier Eclisse ponúkame širokú škálu variánt: jednokrídlové, dvojkrídlové, teleskopické alebo posuvné krídla proti sebe do zákrytu.

Posuvné dvere do puzdra – montážny postup

dvojkridlovy_posuv_do_pouzdra
posuv do pouzdra do zákrytu
jednokridlovy_posuv_do_pouzdra
posuv do pouzdra teleskopicky